Polymeri sünnipäevapidu
«Mänguasjatehas»


25. aprillil toimub mõnus sünnipäevapidu, kus külalistel on võimalik osaleda õpitubades, nautida noorte ja vihaste eesti bändide muusikat ja vaadata vanu "nõukaaegseid" multikaid. Märksõna MÄNGUASJATEHAS alla mahub rohkelt tantsu ja tralli, elektroonilist eksperimenteerimist, torti ja shampust. Kultuuritehase fuajees on avatud mänguasjanäitus "TAGASI KOJU".

KELL 15.00 KULTUURITEHASE ÕPITOAD
Eelregistreerimisega aadressil martin@kultuuritehas.ee
Töötoad on õigile osavõtjatele tasuta!

KELL 20.00 SÜNNIPÄEVAPIDU. PILET 75 KROONI
Üles astuvad muusikakollektiivid OUROBOROS, RASKATARSIS, OPIUM FLIRT ja KOSMOFON


ÕPITOAD

1. Muusikainstrumentide workshop "Experimenting Electronics"
Korraldaja Eesti Meediakunstnike Ühing MTÜ
Läbiviijad meediakunstnikud Taavet Jansen, Maike Lond ja Herkko Labi.
Osalejate arv 10 - 15

Workshopis osalejad ei pea tundma elektroonikat, tinutamist ega Ohmi seadust .... oluline on, et nad omavad huvi eksperimentaalse heli ja sensorite vastu. 3-4 tundi kestva töötoa käigus saavad kõik soovijad luua oma heligeneraatorid, lammutades lahti ja pannes uues järjekorras kokku elektroonilisi laste mänguasju. Käesolevat workshopi on varem edukalt läbi viidud festivalidel Plektrum 2007 ja 2008. Rohke osalejate arv ja suurepärane tulemus tõestavad publiku suurt huvi töötoa vastu, osalejail on TOY FACTORY ürituse käigus võimalus tehtut esitleda 30 minutilise heliperformance käigus.

Maike Lond on õppinud interaktiivset kunsti Hollandis. Ta tegutseb aktiivselt nii muusiku, näitleja kui ka kunstnikuna. Maike Lond on osalenud eksperimentaalse performance-grupi Cirkus Apraxie tegevuses ja loonud mitmeid interaktiivse kunsti näitusi. Ta on lõpetanud Haagi Kunstiakadeemias eriala Interfaculty Image and Sound/ArtScience

Taavet Jansen on rahvusvaheliselt tuntud kunstnik, koreograaf ja programmeerija, kes tegutseb aktiivselt elektroonilise ja audiovisuaalse kunsti alal. Ta on töötanud koos paljude rahvusvaheliselt tunnustatud ja tunnustumata kunstnike ja organisatsioonidega.

Herkko Labi on loomeinimene, kes õppinud Tartu ülikoolis semiootikat ja korraldanud juba aastaid muusika- ja kunstifestivali Plektrum. Käesoleval ajal tegutseb ta aktiivselt Telliskivi loomelinnaku juhtimisega.2. VJ-animatsiooni workshop
Korraldajad: Eesti Meediakunstnike Ühing MTÜ, MTÜ Kultuuritehas Polymer
Läbiviijad Aleks Tenusaar ja Hille Karm
Osalejate arv 10 - 12

Selles töötoas tutvustatakse nii animatsiooni põhitõdesid ja ajaloolist tausta, kui ka animeerimiseks ja videotöötluseks vajalikke praktilisi oskusi. Osalejatel on võimalik luua lühianimatsioone, kasutades selleks vaid digikaamerat ja lihtsaid arvutiprogramme. Lisaks klassikalisele frame by frame animatsioonile on soovijail võimalik kogeda ka digitaalse animatsiooni loomise ja video manipuleerimise võimalusi. Samuti teada saada, kuidas siduda nähtusi - klassikaline animatsioon ja digitaalne video. Juhendajate käe all valmivad lühilugusid esitletakse Polymeri õhtusel sünnipäeva kontserdil VJ-performanci ühe osana.

Aleks Tenusaar on animaator-disainer, kes on läbi viinud mitmeid animatsiooni-koolitusi. On aastaid tegutsenud VJna. Lõpetanud Tallinna Ülikooli kunstiõpetaja magistratuuri.

Hille Karm on graafik ja videokunstnik, kes on osalenud mitmetes heli-, video- ja filmikunstiprojektides. Samuti tegutseb ta aktiivselt VJna. Hille Karmi loomingule on iseloomulik erinevate meediumide kasutamine ja kokkusegamine. Ta on Eesti Meediakunstnike Ühingu liige aastast 2006.


---

Fotod:
Olja pildid õpitoast @ flickr
Everti pildid õhtusest peost ja sshampusest